Kooperatif Haberleri

Kooperatif Haberleri

Kooperatifimize Ait Gayrimenkul Satışı İlanı (EK - DÜZELTME)

S.S.53/5 RİZE MERKEZ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

                                                                 GAYRIMENKUL SATIŞ İLANI

S.S.53/5 Rize Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Gayrımenkullerinden Ekte Tapu Fotokopisi , Aşağıda Tapu Bilgileri olan Gayrımenkulu 22 AĞUSTOS 2022 – PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 11.00 de

Kooperatifimizin  Eminettin Mahallesi , Farabi Sokak No : 8 Merkez- RİZE adresindeki Merkez Ofisinde Açık Artırma ile şatışa çıkartılacaktır.. Açık Artırmaya / İhaleye katılım şartları :

 

1-) İhale eden (satan) kurum ve ihale edilecek gayrımenkul bilgileri :

      S.S.53/5 RİZE MERKEZ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

      Hamidiye Mah. Atatürk Cad. No : 25 Hamidiye / Gündoğdu – RİZE  (Ek:Tapu Fotokopisi)

 

2-) İhaleye katılım için Kooperatiften İhale Dosyası alınması zorunlu olup , İhale Dosya Bedeli  2.000.- TL dir.. (İhale sonrası dosya bedelleri ihaleye girenlere geri ödenmez..) Satışa sunulacak yer  İle ilgili her türlü araştırma yapmak  Belediye , Tapu Müdürlüğü , Bankalar ,  İmar Durumu  Emlak Borcu v.b. gibi her türlü araştırma yapma sorumluluğu İhaleye Girecek Olanlarındır..

      Tüm Araştırmalar yapılıp , net bir şekilde ihaleye katılım sağlanmalıdır , Sonrasında oluşacak  Sorunlardan kooperatifimiz sorumlu değildir.. Sadece İhale tarihine kadar olan tüm geçmiş borç   Emlak Vrg. , Çevre Temz. Verg. , Su , Elektrik  , Vergi  v.b. gibi borçlar Kooperatife aittir..

 

 3-) İhaleye Katılacak Olanlar Şahıs ise Kimlik Fotokopisi , İkametgah , Borcu Olmadığını Gösterir Belge.      Katılacak olan Firma / Şirket İse , Ticaret Sicil Gazetesi , Ticaret Odası Kaydı , Vergi Levhası Kaydı ,      İmza Sirküleri , Yetki Belgesi , Firmanın Borcu Olmadığını gösterir belge , Ortakların Kimlik Fotokp.  İlgili Belgeler İhale günü 22 Ağustos 2022  Saat 10.00 a kadar Kooperatife teslim edilmelidir.. Belge  Vermeyen Eksik belge veren , dosya almayan kişi veya kurum ihaleye katılamaz.. 

4-) İhale Açılış Bedeli 750.000.- TL olup (KDV’siz)  ;  + KDV olarak fatura kesilir.. Yani KDV + Her İki   Tarafa Ait ALIM – SATIM VERGİLERİ +ALANA VE SATANA AİT TÜM TAPU HARÇLARI  ALAN KİŞİ VEYA  FİRMAYA  AİTTİR… Kooperatif Net 750.000.- TL alacaktır.. Fatura Tutar + KDV olarak kesilir.. Çıkan  Tahsil edilir . Ve bu satışla ilgili (Alan ve Satan) in tüm ödemeleri ALAN ‘a aittir…

5-) İhale sonrası ihaleyi alan firma veya şahıs İhale bedelini geç 15 gün içinde Kooperatif hesabına   Ödemek zorundadır.. Gerekli ihale koşulları yerine getirilmez veya alıcı ihale sonrası almaktan vaz  Geçer ise  İhale bedelin %10 u kadar  tutarı tazminat olarak kooperatife ödemek zorundadır..

      Tapu devri tüm borç kooperatif hesabına aktarıldıktan sonra verilir.. Tapu devir işlemlerinin Takibini alıcı yapar..

6-) İhale ; 7 Kooperatif yönetim kurulu üyesi , ve dışarıdan alınan bir İhale Komisyonu Başkanı  Tarafından oluşturulacak İhale Komisyonu Tarafından gerçekleştirilir.. İhale anında Kooperatif  Yönetim Kurulunun tamamının ihale mahalinde olması gerekmektedir..

İlan olunur.

 

S.S.53/5 RİZE MERKEZ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU :

HASAN KASAP             ABDULLAH DEMİRKAN                   KADEM YAZICI                         ŞENOL AYDOĞAN 

 

 

                HÜSEYİN KUK                                       METİN SİVRİ                      HARUN FEYİZ

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

S.S.53/5 RİZE MERKEZ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

GAYRIMENKUL SATIŞ İLANI  EK SATIŞ MADDELERİ..

 

EK MADDEİ 1 :

İHALE TARİHİNDEN ÖNCE  88.500.- TL TUTARINDA GEÇİCİ TEMİNAT BEDELİ , BANKA TEMİNAT MEKTUBU OLARAK  VEYA  KOOPERATİFMİZİN ZIRAAT BANKASI RİZE ŞUBESİ 29328934-5001/TR06 0001 0002 4829 3289 3450 01 İBAN NOLU BANKA HESABINA NAKİT YATIRILARAK VEYA KOOPERATİF KASASINA NAKTEN YATIRILACAKTIR. TEMİNAT MEKTUBU VEYA BANKA DEKONTU İHALE KOMİSYONUNA SUNULACAKTIR..

 

EK MADDE 2 : (4.MADDEYE EK)

SATIŞ  ; İHALE / AÇIK ARTIRMA USULUNE GÖRE YAPILACAK.. AÇILIŞ FİYATI  MUHAMMEN BEDELİ 750.000.- TL (YEDİYÜZELLİBİNTÜRKLİRASI)  OLUP , KOOPERATİF AÇIK ARTIRMA SONUCU ÇIKAN BEDEL ÜZERİNDEN TAHSİLATI YAPACAKTIR + KDV İLAVE EDİLECEKTİR. AYRICA TAPU HARCI, ALICI VE SATICI ADINA ÖDENMESİ GEREKEN  VERGİLERİ VE HARÇLARI VE TÜM MASTAFLAR ALICI FİRMA VEYA ŞAHSA AİTTİR.  AÇIK ARTIRMADA ULAŞILAN EN YÜKSEK BEDELE+KDV İLAVE EDİLEREK 15 GÜN İÇERİSİNDE  KOOPERATİFE ÖDEME YAPILACAKTIR..

 

EK MADDE 3 : (5.MADDEYE EK)

İHALE SONRASI ; AÇIK ARTIRMAYI , İHALEYİ ALAN FİRMA VEYA ŞAHIS 15 GÜN İÇİNDE İHALE BEDELİNİ KOOPERATİF HESAPLARINA YATIRMAK ZORUNDADIR.. ALICI GEREKLİ İHALE KOŞULLARI YERİNE GETİRİLMEZ İSE VEYA ALICI İHALE SONRASI ALMAKTAN VAZ GEÇER İSE ; İHALEYE GİRMEDEN ÖNCE YATIRILMIŞ OLAN  GEÇİCİ TEMİNAT  TUTARI  88.500.- TL KOOPERATİF HESAPLARINA İRAT KAYDEDİLECEKTİR , İADESİ YAPILMAYACAKTIR.

 

S.S.53/5 RİZE MERKEZ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

HASAN KASAP               ABDULLAH DEMİRKAN                    KADEM YAZICI               ŞENOL AYDOĞAN

 

 

 

                           HÜSEYİN KUK                        METİN SİVRİ                        HARUN FEYİZ

 


Benzer Kooperatif Haberleri

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü'nde Görev değişimi
Başkanımız 11 Eylül 2021 Saat :21:30'da Çay TV'de Canlı Yayında
2019 Yılı Olağan Mali ve İdari Genel Kurulu Korona virüs Önlemleri Kapsamında İleri Bir Tarihe Ertelendi
2020 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi. Başkan Kasap güven Tazeledi.
Çaykur Genel Müdürümüz Sn. Yusuf Ziya ALİM'den Kooperatifimize Ziyaret
2020 Yılı Yaş Çay Alım Taban Fiyatı Açıklandı