Çaykur Haberleri

Çaykur Haberleri

Gönül Elçileri ÇAYKUR'u ziyaret etti.

Yunus Emre Enstitüsü tarafından her yıl düzenlenen ve dünyanın 5 kıtasından Türkçe öğrenen gençlerin katıldığı yaz okulları kapsamında öğrencilerin Türk Dilini öğrenmek ve Anadolu kültürünü yakından tanımaları için çıktıkları Türkiye turunda Rize’ye gelen Kazakistan, Azerbaycan, Lübnan, Romanya, Cezayir, Mısır, Afganistan, Kırgızistan, İran ve Makedonya’lı öğrenciler ÇAYKUR’u ziyaret etti.

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nu ziyaret eden öğrenciler Genel Müdür Sütlüoğlu’nda Türk Çayı hakkında bilgi aldılar. Ziyaret esnasında öğrencilerin çayla ilgili soruları dikkat çekti. Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu kendisini ziyarete gelen öğrencilerin ülkelerini ziyaret ettiğini ve kendisine gösterilen misafirperverlikten son derece memnun kaldığını belirtti. Öğrenciler ise Türkiye’de olmaktan Türkçeyi öğrenmekten dolayı çok mutlu olduklarını ve kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini söylediler.

Yunus Emre Enstitüsü, Rize Çayını Japonya'da Tanıtmıştı

Yunus Emre Enstitüsü, geçtiğimiz Kasım ayında Japonya’da düzenlenen ve "Dünyanın en eski çay festivali" olarak bilinen, Çay üreticisi 20'yi aşkın ülkeden heyetlerin katıldığı, değişik kültürlerde çayın hazırlanışına ve sunumuna ilişkin etkinliklerin yapıldığı Uluslararası Çay Festivali'nde geleneksel Türk kıyafetleriyle Rize çayını simit eşliğinde konuklara ikram ederek Türk Çayının tanıtımına katkı sağlamıştı.


Benzer Çaykur Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İle Protokol İmzalandı
Stevia'nın 5. Yılında İlk Hasat Yapıldı
ÇAYKUR Satış Mağazaları yurt geneline yayılıyor
Gönül Elçileri ÇAYKUR'u ziyaret etti.
ÇAYKUR, 2. SÜRGÜNDE TÜM YAŞ ÇAYA TALİP