Sepetiniz Boş
Toplam Tutar:
{{sepet.tutar.tutar | currency : '₺'}}
Kargo Tutarı:
{{sepet.tutar.kargo | currency : '₺'}}
Toplam Kdv:
{{sepet.tutar.tutarkdv | currency : '₺'}}
Ödenecek Toplam Tutar:
{{sepet.tutar.tutartoplam | currency : '₺'}}
{{user.isim}} {{user.soyisim}}

Haberler - Duyurular

Haberler - Duyurular

Kooperatifimizden Ortaklarımıza ve Çay Müstahsillerine Önemli Duyuru

Değerli ortaklarımız ve değerli çay üreticileri.. Çay'ımızın tüm çay coğrafyasında aynı anda gelmesi ve yaklaşan mübarek ramazan ayı öncesi çayı ' ı bitirme telaşı ile çay sektöründe çok yoğun bir kampanya sürmektedir.. Çay kur umuz 8.400 ton olan çay işleme kapasitesine rağmen 11.500 ton seviyelerine kadar çıkmıştır. Keza özel sektör çay fabrikalarımızda şu an neredeyse bir hafta daha çay alamayacak kapasitelerine çıkmıştır. Bu nedenle hem çay kur tarafından ve hemde özel sektör tarafından bu durumu anlatan mesajlar alıyoruz ve zaten her şeyde gözümüzün önünde ...

İsteyen hem özel sektör ve hemde çay kur fabrikalarını gidip görebilir. Bu nedenledirki hem özel sektor ve hemde çay kur üreticileri uyarıp '' çayınızı bir günde toplayıp satmayın biraz zamana yayın biz silerin tüm çayınızı alacağız ve böyle yaparak sektördeki fırsatçılara çayınızı çok düşük bedellerle satmayın uyarılarında bulunuyor..

Dünyanın hiç bir yerinde 1.300.000. Ton yaş çay 5-10 günde alınamaz.. 40-45 gün sürmesi gereken çay toplama süresini 2-3 güne indirdik. Bu şekilde çayımızın satılması , fiyatının düşmemesi mümkün değildir... Bir hafta çay toplamamakla çayımız geçmez , sonrasında hem değerinin üzerinde ve hemde rahat çay satabiliriz.. Fırsatçılara fırsat vermeyelim , çayımızı çay a yatırım yapan , çay a değer veren ve çay a hakkını veren çay kur a ve firmalara verelim ve hiç acele etmeyelim..bu karar kısa sürede bu kadar çayı alabilmek için sektörde 100 fabrika olsa yetmez.. En fazla çay işleyen bir fabrikanın sektörde ortalama çalışma süresi 20-30 gün.. Bu kadar çalışma ortalaması olan başka hiç bir sektör yok..

Birazda biz anlayışlı olursak , çayımızı 3-5 günde değil 10-15 günde toplarsak ve biz kendimiz toplarsak çayımızı değerimde ve hiç sıkıntı çekmeden satabiliriz.. Lütfen çayınızı toplamakta acele etmeyin ; çayınızı değerinde ve rahat satabilmek için çayı kendiniz toplayın ve hiç acele etmeyin.. 


S.S.53/5 Rize Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

Yorum Yaz


Benzer Haberler - Duyurular

Merhum Ekrem Orhon Abimizi Rahmetle Anıyoruz
Mevlid Kandili Mesajı
53/5 S.S. 53/5 Rize Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 2016 Yılı Olağan Genel Kurul Duyurus
Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan'dan Organik Tarım Açıklaması
Organik Gübreye Geçiş Süreci 1 Yıl Ertelendi
S.S 53/5 Rize Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 2018 Yılı Olağan Mali ve İdari Genel Kuruluna Davet